Наразі ще не подано жодної петиції

Історична довідка

Проведені в 70-х роках ХХ ст. археологічні розкопки  на 56-ти гектарній площі в урочищі  «За Лупінським»  підтверджують, що тут було поселення трипільської культури. Підтвердженням цьому, були знайдені у великій кількості речі домашнього вжитку та оздоби і прикраси.

    Поселення було не велике.  Знаходилося на  відкритій місцевості, чим створювалась незручність для його дальшого розвитку. Та й у цій частині панували північні вітри, незахищеність була й від пограбувань. Все це привело до переселення жителів по обидві сторони долини, яка протягнулась від Шатової Ксенії Теофанівни до Лупінського ставка.  В той період, в цій долині ще не було ставочків і сажавок, а лише суцільні зарослі тростника .  Це й  послужило назві села – Тростянець.

    В урочищах Трощина і Яма знаходилося велике село Грабовище, яке в 1649 році поляки розграбували, зруйнували і повністю спалили. Врятовані жителі села втекли з долини на підвищену місцевість й осіли. Тоді воно мало назву Лясопіль, бо тут таки був ліс. Літочислення його розпочинається з 1652 року. В той час ми бачимо й тепер, що садиби розміщені як латки, а тому його було перейменовано  й це село одержало назву – села Латанці.

    А ще ходить  така легенда . Раніше автобусного сполучення з містом Вінницею не було, а тому жителі сіл Потуш, Шендерів, Федорівка, Марківка, Кальнишівка, Тростянець  їхали підводами  через село Латанці. І якщо хто не змастив осі воза  й вони скрипіли, то пан Петро Четвертинський велів своїм гайдукам   такого господаря латати (бити) , а тому жителі цих сіл прозвали це село Латанці, від слова «латати».

Тростянецька земля славиться своїми земляками -

Березовський Григорій Іванович - перший голова колгоспу;

Осипчук Федір Володимирович - перший учитель Тростянецької трудової початкової школи;

Посвятеннко Юхим Трохимович - командир партизанського загону, який діяв в лісах біля с Латанці;

Кесар Андрійчук - поет;

 Біліченко Віктор Григорович - Герой Соціалістичної праці;

Заверуха Антоніна Іванівна - Герой Соціалістичної праці;

Кравчук Катерина Олексіївна - Герой Соціалістичної праці.

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація